عضويت تی تی آپلود!! قوانین تیونینگ تاک ورود

تغییرات جدید انجمن بازار تبلیغات در تیونینگ تاک لغت نامه ی جامع خودرویی RSS آپلودسنتر گروه پایش انتخاب عکس برتر اولین دوره مسابقات عکاسی از ماکت

امروز 4 اردیبهشت 1393, 22:41

جستجوی تیونینگ تاک  جستجوی گوگل  

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1415 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 142  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re: سمند ال ايکس مولتی پلکس
پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 14:34 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

نوع خودرو: سمند EF7 بنزینی
vahidbaq نوشته است:
جناب farshad TT نه این سیستم مصرف بنزین رو نشون نمیده.
جنابان Mahdi_ef7 و momeyahya669 ماشین من و بقیه دوستان که دیدم موتورش XU7 بوده مثل بقیه XU7 ها. اما اگر EF7 مولتی پلکس پدال گازش بجای برقی، سیمی شده باشه لابد نتونستن با سیستم مچش کنن که زیاد جالب نیست چون پدال برقی یه تکنولوژی جدیدتره و مزایای خاص خودشو داره.

با سلام و احترام
راستشو بخوای دوست عزیز پدال سیمیش مثل ال 90 نیست.مثل اینکه یه سیستم ترکیبییه.چون فکر کنم 2 تا سنسور داره و بنزین ورودی و یا خروجی رو اندازه میگیره و هیچ تاخیری نداره وقتی میخوای گاز بدی.عکس هم انداختم.یاد بگیرم عکسو اپلود کنم :-D حتما میبینین خودتون.
یه سوال هم از اساتید داشتم.
من امروز چراغهای جاپلاکیرو با نوع led عوض کردم تا رنگش سفید یخی بشه,سیتم هی پیام میده foult lump به نظرتون چه طور این پیامو پاک کنم؟ :who:
پیشاپیش ممنون از جوابتون.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 14:57 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: نامشخص
فکر نمیکنم بشه این پیام رو حذف کرد.سیستم وقتی یکی از لامپهای اطراف ماشین بسوزه پیام میده احتمالا لامپهایی که شما انداختید رو مثل لامپ سوخته تشخیص میده وتا لامپ با مشخصات خودش نباشه این پیام رو میده.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 18:50 
آفلاين
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Samand Lx EF7 Mux
اگه اینطوری که میگی باشه بخوام چراغ پروژکتور را زنون بندازم ماشین نباید روشن بشه عجب کاری میکنه ایران خردور :hah: :mrgr:
باید فابریک سواری کنیم

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 19:06 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند LX مولتی پلکس
r r k نوشته است:
راستشو بخوای دوست عزیز پدال سیمیش مثل ال 90 نیست.مثل اینکه یه سیستم ترکیبییه.چون فکر کنم 2 تا سنسور داره و بنزین ورودی و یا خروجی رو اندازه میگیره و هیچ تاخیری نداره وقتی میخوای گاز بدی.عکس هم انداختم.یاد بگیرم عکسو اپلود کنم :-D حتما میبینین خودتون.
یه سوال هم از اساتید داشتم.
من امروز چراغهای جاپلاکیرو با نوع led عوض کردم تا رنگش سفید یخی بشه,سیتم هی پیام میده foult lump به نظرتون چه طور این پیامو پاک کنم؟ :who:

دوست عزیز برای آپلود عکس از بالای صفحه استفاده کنید، بعدش یه لینک بهتون میده می تونید بازدن دکمه Img بذاریدش توی متن. اگه عکس بزرگ باشه توی متن نمیشه گذاشت با دکمه URL لینکش رو میذارید. اگر توضیح اضافی دادم ببخشید.
تصوير

در مورد اون سنسورها ندیده نمیشه گفت ولی شاید سنسورهای دریچه گاز باشن.

در مورد لامپها چون مصرف LED خیلی کمتره و جریان چندانی نمی کشه، BSI فکر میکنه لامپها سوخته. می تونید از لامپ های معمولی که روش رنگ آبی خورده استفاده کنید، نورشون تقریبا سفیده.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 19:44 
آفلاين
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: نخريده فروختم !
اصلاً اين ايران خودرو مولتي پلکس رو از کجاش در آورد ؟ اصلاً يعني چه ؟ به چه دردي مي خوره ؟ :D

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 19:45 
آفلاين
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

نوع خودرو: سمند EF7 بنزینی
با سلام.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
در اولین فرصت عکسارو میزارم.
یه قابلییت هم امروز کشف کردم واسه سمند مولتی پلکس.
اگه دکمه قفل درهارو 5 ثانیه نگه دارین چراغش روشن خاموش میشه و بعد از اون درها از حالت قفل اتوماتیک خارج میشه.میشه دستی.خواستین بازم اتومات درهارو بالای 20 کیلومتر قفل کنه بازم 5 ثانیه کلیدو فشار بدین و نگه ش دارین :)

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 23 مرداد 1390, 21:09 
آفلاين
دنده 1
نماد کاربر

نوع خودرو: سمند LX مولتی پلکس
r r k نوشته است:
با سلام.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
در اولین فرصت عکسارو میزارم.
یه قابلییت هم امروز کشف کردم واسه سمند مولتی پلکس.
اگه دکمه قفل درهارو 5 ثانیه نگه دارین چراغش روشن خاموش میشه و بعد از اون درها از حالت قفل اتوماتیک خارج میشه.میشه دستی.خواستین بازم اتومات درهارو بالای 20 کیلومتر قفل کنه بازم 5 ثانیه کلیدو فشار بدین و نگه ش دارین :)

:-) ایول خیلی جالب بود. اگر چیز دیگه ای هم کشف کردین به ما خبر بدین. فکر کنم خود ایرانخودرو هم از بعضی از این نکات بی خبره!

-- 23 مرداد 1390, 22:26 --

afshin2289 نوشته است:
اصلاً اين ايران خودرو مولتي پلکس رو از کجاش در آورد ؟ اصلاً يعني چه ؟ به چه دردي مي خوره ؟ :D

این که از کجا آورده، کسی خبر نداره چون سیستمش با مولتی پلکس 206 فرق می کنه. بعضی ها هم میگن از روی 407 کپی کردن ولی من منبعی در این مورد ندیدم.
این که یعنی چی: یعنی این که همه ی قسمت های ماشین به صورت شبکه کامپیوتری به هم وصله و به سرور این شبکه میگن BSI (بجای ECU).
اینکه به چه دردی می خوره: حجم سیمکشی ماشین کمتر میشه و احتمال خرابیش کمتر میشه، درضمن سیستم عیبیابی هوشمند داره (که حتی اگه چراغ بالای پلاکها بسوزه پیغام میده!). سیستم برقیش فیوز نداره و اگر جریان یه مدار بخواد از حد مشخص بالاتر بره، قطع میشه (اما فیوز باید جریان زیادتر ازش بگذره تا بسوزه). حسنش برای خودرو ساز هم اینه که زمان تولید کاهش پیدا میکنه (به اندازه 3000 خودرو درسال).
توضیحات بیشتر رو توی صفحات قبل می تونید پیدا کنید. البته هنوز نکات کشف نشده زیاد داره!

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 مرداد 1390, 15:25 
آفلاين
شروع حركت

نوع خودرو: نامشخص
نقل قول:
قابلییت هم امروز کشف کردم واسه سمند مولتی پلکس.
اگه دکمه قفل درهارو 5 ثانیه نگه دارین چراغش روشن خاموش میشه و بعد از اون درها از حالت قفل اتوماتیک خارج میشه.میشه دستی.خواستین بازم اتومات درهارو بالای 20 کیلومتر قفل کنه بازم 5 ثانیه کلیدو فشار بدین و نگه ش دارین

بابا دمت گرم.من 5ماه هست ماشین رودارم این چیزارو نفهمیدم.خیلی بدرد بخور بود .جالبه که توی دفترچه راهنمای ماشین این چیزها نیامده.
نقل قول:
یعنی این که همه ی قسمت های ماشین به صورت شبکه کامپیوتری به هم وصله و به سرور این شبکه میگن BSI (بجای ECU

bsi بجای ecu نیست.خودرو های مولتی پلکی هم ecuدارند.bsi کار مدیریت شبکه رو انجام میده که ecu هم یکی از اجزای اونه.
نقل قول:
اصلاً اين ايران خودرو مولتي پلکس رو از کجاش در آورد ؟ اصلاً يعني چه ؟ به چه دردي مي خوره ؟

سیستم مولتی پلکس رو ایران خودرو نیاورده.این سیستم جدیده (البته نه خیلی شاید حدود 7-8 سال هست که تجاری شده)وآینده سیستم برق اکثر خودرو ها در دنیا به این صورت خواهد بود .همین حالا هم فکر کنم این طور باشه حتی 206 هم سیستمش همین طوره.اینکه سیستم نصب شده روی سمند از کجا کپی شده نمیدونم.
توضیحات مفصل تر رو در صفحه 1 نوشتم اگر دوست داشتید مطالعه کنید اگر هم طالب اطلاعات بیشتر باشید با یک سرچ چیزهای زیادی خواهید دید.

-- 24 مرداد 1390, 16:45 --

نقل قول:
اگه اینطوری که میگی باشه بخوام چراغ پروژکتور را زنون بندازم ماشین نباید روشن بشه عجب کاری میکنه ایران خردور
باید فابریک سواری کنیم

همین طوره.یکی از مزایای بزرگ این سیستم کنتردقیق جریان هر عملگر در سیستم هست.که هم باعث افزایش طول عمر ادوات میشه(مثلا لامپهای داخل کلید های شیشه بالابر وکنترل پنل خیلی دیر تر میسوزه)هم جلوی اتصال کوتاه و داغ شدن بیش از حد سیمها وآتش سوزی رو میگیره.اگر جریان کشیده شده بیشتر از حد تعریف شده باشه جریان رو قطع میکنه واگر کمتر باشه آلارم میده.پس مثل سابق نمیشه هر مصرف کننده ای(لامپ یا هرچیز دیگه ای)رو بدون توجه به جریان مصرفی روی ماشین انداخت.البته در خودرو های دیگر هم این کار در بسیاری از موارد باعث آسیب به سیم کشی اتو مبیل میشد ویا باید در سیم کشی تغییرات ایجاد میشد.

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 24 مرداد 1390, 21:51 
آفلاين
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Samand Lx EF7 Mux
آخه پروژکتور سمند خیلی ضعیفه و مثل سورن و پارس خوب روشن نمیکنه لامپ 100 وات هم روی قبلی انداخته بودم ولی باز روشن نمیکرد البته باسه من نوعی از زنون بود که چشم را اذیت نمیکنه مثل ماشینهای دیگه که زنون میندازن
باسه من نایت بریکر بود و خیلی خوشکل بود و به هیچ وجه این لامپ گرما تولید نمیکرد و یه باتری خیلی قوی داشت که به هیچ وجه به سیم فشار وارد نمیکرد فکر کنم نزدیک200 هزینش بود البته وقتی ماشین و فروختم قبلش اینو در آوردم
با این تفاسیر نمیشه نصبش کرد چه بد شد :D

بالا
 مشخصات  

پستارسال شده در: 25 مرداد 1390, 14:41 
آفلاين
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نماد کاربر

نوع خودرو: Samand EF7
یعنی سیستم هم نمیشه رو مولتی پلکس بست؟یا فقط کنترل جریان سیم کشی های خودشو داره و به قسمت دینام و باطری
کاری نداره؟

بالا
 مشخصات  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1415 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 142  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: soroush-note و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به: